Cilde Ne İyi Gelir

cilde ne iyi gelir1

Cilde ne iyi gelir?” sorusuna cevap vermeden önce, cilt tipinizi belirlemekte yarar var. Kuru, karma ya da yağlı bir cildiniz olabilir. Bunun için de her farklı cilt tipi için farklı yöntemler uygulamanız gerekebilir. Doğal maskeler, kimi zaman pahalı ürünlerden çok daha etkili olabiliyor. Mutfağınızdaki besinlerin gücünü hafife almayın.


cilde ne iyi gelir


Kuru bir cildiniz varsa, bal maskesi, zeytinyağı ve yumurta maskelerinden yardım alabilirsiniz. Zeytinyağı içerdiği yağ ile cildinize yağ kazandırırken, yumurta içerdiği protein ile cildinizi besler. Avokado ve aloe vera yağı maskesi de etkili bir maske olacaktır. Kuru ciltlere ne iyi gelir diyorsanız, yukarıdaki maskelerden birini düzenli olarak uygulayabilirsiniz. 20 dakika cildinizde bekletmeniz yeterli olacaktır.


Karma ve yağlı bir cilt tipiniz varsa, muhtemelen başınız siyah nokta ve sivilcelerle derttedir. Tüm bu cilt problemlerinden kurtulmak için istikrar şart. Yağlı ve karma ciltlere, yeşil kil maskesi iyi gelecektir. Yeşil kil maskesi, gözeneklerdeki kir ve kalıntılardan arındırırken, aynı zamanda sivilce izleri ve siyah noktalara karşı da iyi gelir.


munise.org

Bir önceki yazımız olan Tırnak Yeme Alışkanlığının Nedenleri başlıklı makalemizde büyüklerde tırnak yeme nedenleri, tırnak eti yeme nedenleri ve tırnak yeme davranışının nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu Etiketleri

yaglı cilde ne iyi gelir,kuru ciltlere ne iyi gelir,cilde ne iyi gelir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir