Manikür Nasıl Yapılır

manikür yapımı

Bir erkek için kadında en önemli detaylardan biri bakımlı el ve ayaklardır. Ayaklarınızı gizlemeniz mümkün olabilir ancak elleriniz her zaman göz önünde olduğundan, onların bakımına özen göstermenizde yarar var. Manikür, daha bakımlı ellerin ilk kuralıdır. Ancak bunun için illa her ay kuaföre para ödemeniz gerekmiyor. Manikür seti satın alarak evinizde kendi tırnaklarınıza manikür yapabilirsiniz.


manikür


Manikür, tırnak kenarlarında bulunan etlerin temizlenmesi, tırnakların şekillendirilmesi ve kesilmesi ile yapılır. Tırnak kenarında bulunan etler, ellerinizin bakımsız görünmesine neden olur. Bu nedenle onları temizlemeniz gerekiyor. Bunun için manikür makaslarından satın alabilirsiniz. Ya da eczane ve kozmetik marketlerde satılan küreklerden satın alabilirsiniz. Bu, tırnak etlerini kesmek yerine geri iterek daha bakımlı ellere sahip olmanızı sağlayacak.


Her kadının bir tırnak makası ve törpüsü mutlaka olmalıdır. Tırnaklarınızı tırnak makası ile kesmeye alıştırın. Böylece çok daha şekilli ve bakımlı tırnaklara sahip olacaksınız. Tırnak makası ile kestikten sonra tırnaklarınızı törpülemeyi ihmal etmeyin. Bu iki işlemde bittikten sonra sırasıyla iki elinizi de sıcak suyun olduğu bir kapta bekletin ve derinizi yumuşatın. Sonrasında tırnak etlerini temizleyip manikürü bitirebilirsiniz.


munise.org

Bir önceki yazımız olan Evde Ağda Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Ağda yaparken dikkat edilmesi gerekenler, Ağda yapılırken nelere dikkat edilmeli ve Ağda yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu Etiketleri

nasl manikr yaplr,manikür nasıl yapılır,manikr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir